524409-2020 - PlaneringSverige-Angered: Hantering av ofarligt avfall
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende tjänstekoncession för omhändertagande av återbruksmaterial på återvinningscentraler i Göteborg
Referensnummer: 0775/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling av tjänstekoncession för omhändertagande av återbruksmaterialen:
1. Textilier (ex. kläder, hemtextil, övrig textil, skor, väskor, accessoarer)
2. Prylar och inredning (ex. tavlor, leksaker, husgeråd, glas, porslin, böcker, mindre möbler)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänstekoncession för omhändertagande av återbruksmaterialen: