Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem till kulturskolan
Referensnummer: 2.6/1497/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturskolan efterfrågar ett funktionellt och helhetsövergripande verksamhetssystem som utgör en central roll i planeringen och genomförandet av Kulturskolans verksamhet. Lösningen måste vara kvalitets- och driftsäkert och uppfylla Kulturskolans behov vad gäller att erbjuda service och tillgängliggöra verksamheten för medborgarna samt möjliggöra verksamhetsutveckling, resurseffektivisering samt förenkla och förbättra elevadministrationen och administrativa processer och rutiner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711310 System för närvaroregistrering, 35123300 Närvarosystem, 48160000 Programvara för bibliotek, 48190000 Programvara för undervisning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen