Kollektiv sjötrafik i Stockholms norra mellanskärgård - Externa fartyg (E39Dx1)
Referensnummer: TN 2019-0287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget som upphandlas omfattar kollektiv sjötrafik för den inre mellersta skärgården i Stockholm i huvudsak från Åsättra och Boda till dess tillhörande kärnöar.