524451-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Tjänster på mässor
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal mässbyrå
Referensnummer: LiU-2020-00508
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92331100 Tjänster på mässor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar huvudsakligen monterdesign, monterproduktion, transport, byggnation samt förvaring av monter och monterdelar.
Uppdraget har primärt presumtiva studenter i Sverige som målgrupp men det kan även bli aktuellt med uppdrag mot en internationell målgrupp.
Målbild
Linköpings universitet önskar en leverantör som är en kreativ samarbetspartner och ett stöd i de processer, enligt universitetets grafiska profil, vilket leder till en kreativ närvaro vid nationella och internationella mässor i syfte att rekrytera presumtiva studenter till Linköpings universitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39133000 Montrar, 39154000 Utställningsutrustning, 39154100 Utställningsmontrar och -diskar, 79822500 Grafisk formgivning, 79930000 Specialdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen