524465-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Mellerud: Livsmedel, drycker, tobak o d
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cafè- och restaurangverksamhet Sunnanå Hamn 7 (Restaurangen)
Referensnummer: UH-2019-54
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Melleruds Kommun inbjuder till att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal för drift av café- och restaurangverksamhet i lokalen Sunnanå Hamn 7 (Sunnanå 1:29) med en aktör. Lokalen är dimensionerad för verksamhet året runt och har en uteservering med utsikt över Vänern.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55400000 Dryckesservering, 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen