524554-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gestaltning och förprojektering Amiralsgatan 6670
Referensnummer: TN-2023-1741
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar gestaltning och förprojektering av del av Amiralsgatan, en
sträcka på cirka 1 350 meter, samt nya och befintliga intilliggande gator och områden som angränsar intill, i Rosengård i Malmö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen