See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem (DIS) - Nya och begagnade naturbruksmaskiner samt jordbruksredskap
Beskrivning: Region Östergötland (regionen) bjuder in till till ansökan om kvalificering i ett dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende köp av nya och begagnade naturbruksmaskiner samt jordbruksredskap till regionens naturbruksgymnasium.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nya naturbruksmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123552:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 16100000 Jordbruks- och skogsmaskiner för markberedning eller odling, 16600000 Specialmaskiner för jordbruk eller skogsbruk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Begagnade naturbruksmaskiner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123552:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nya jordbruksredskap
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123552:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Begagnade jordbruksredskap
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123552:Lot:4