524768-2021 - ResultatSverige-Uppsala: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital lärmiljö för vuxenutbildning
Referensnummer: KSN-2020-02748
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ett nytt systemstöd för Arbetsmarknadsförvaltningen. Den tilltänkta lösningen ska möjliggöra digitala lärmiljöer för vuxenutbildning och ersätta nuvarande lösning (Learnify).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 80520000 Utbildningslokaler/system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen