Kontors- och konferensservice är en stödfunktion som bland annat svarar för den kringservice som behövs för att stadsledningskontorets verksamhet ska vara välfungerande.
Uppdraget omfattar i huvudsak tillhandahållande av följande tjänster:
• Posthantering
• Kopiering
• Konferensservice- och våningsservice
• Material- och leveranshantering
• Lättare ommöblering och rensningar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79500000 Kontorshjälp, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98300000 Diverse tjänster, 98340000 Bostads- och kontorstjänster, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen