Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfall
Referensnummer: UH-2021-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fra har behov av tjänster inom avfallshantering såsom insamling, behandling, destruktion och återvinning av avfall. FRA har även behov av att hyra olika sorter av behållare, kärl, komprimatorer och containrar för hantering av avfall.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning beräknas till 600 000 kr per år eller 2 400 000 under avtalets totala giltighetstid inklusive förlängningsoption (totalt 4 år).
Takvolym för detta avtal är 2 600 000 sek