524851-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Vindkraftpark
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av nyckelfärdigt vindkraftverk med service, drifts och underhållsavtal
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31121340 Vindkraftpark
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyckelfärdigt vindkraftverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31121340 Vindkraftpark, 45251160 Vindkraftanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen