524987-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Brokonstruktioner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tillverkning och uppförande av brokonstruktioner
Referensnummer: 114-17152-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44212120 Brokonstruktioner
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till att lämna anbud på tillverkning av brokonstruktioner samt dess uppförande i en utmanande fjällmiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45221100 Anläggningsarbeten för broar, 45221110 Byggnation av bro, 45221113 Byggnation av gångbro
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen