2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Service ombyggnad och nyinstallation av AV-utrustning
Beskrivning: Avtalet omfattar att vid behov utföra service, uppgradering och ombyggnad av befintlig AV-utrustning samt leverans och installation av ny AV-utrustning efter avrop inom avropsberättigade bolags lokaler.
Intern identifierare: 202428
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Egenförsäkran
Beskrivning: Denna del besvaras om anbud lämnas genom egenförsäkran.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sanningsförsäkran och kvalificeringskrav
Beskrivning: Denna del besvaras om anbud lämnas genom att besvara samtliga kvalificeringskrav och sanningsförsäkran.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generellt
Beskrivning: Denna del måste besvaras oavsett om anbud lämnas genom egenförsäkran eller sanningsförsäkran.