Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - PET/CT
Referensnummer: K 2023-1481
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en Request for Information (RFI) där Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska) efterfrågar information, kommentarer och synpunkter från marknaden gällande sjukhusets behov av en PET/CT.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111000 Röntgenapparatur, 33115100 Datortomografer ("CT scanner")
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen