52504-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning – Ramavtal Service och underhåll av fastighetsövervakningssystem samt SUR-avtal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Service och underhåll av fastighetsövervakningssystem samt SUR-avtal
BeskrivningUpphandlingen omfattar: • ett ramavtal för service och underhåll av fastighetsövervakningssystem Siemens Desigo CC • ett Software Upgrade & Subscription (SUR) avtal för befintlig Desigo CC-installation
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119936:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212421 Programvaruutvecklingstjänster för fastighetsförvaltning, 75123000 Fastighetsförvaltning, 48921000 Automationssystem