525095-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjärtstartare och Första hjälpen-artiklar
Referensnummer: KS 2023/00913-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hjärtstartare och första hjälpen artiklar till Västerås stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 630 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hjärtstartare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser Hjärtstartare inklusive service och support.
Första hjälpen-artiklar
Del nr: 2
Upphandlingen avser Första hjälpen-artklar.