5251-2019 - ResultatSverige-Täby: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byte av kallvattenmätare
Referensnummer: SBN 2018/540-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser byte av kallvattenmätare av storleken qn 2,5.
Som optionstjänst efterfrågas även byte av kallvattenmätare av större storlekar. Anbudsgivare ska därför offerera byte av kallvattenmätare av större storlekar (qn 6, qn 10 och mätare av större storlek än qn 10).
En entreprenör kommer att antas för uppdraget, anbud ska därför lämnas på hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38421100 Vattenmätare, 50411100 Reparation och underhåll av vattenmätare, 51210000 Installation av mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen