525116-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Konsulttjänster för projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende tillgänglig och användbar IKT
Referensnummer: 21-8412
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar konsultstöd för kvalitativa utredningar inom PTS ansvarsområde med inriktning mot tillgänglighet och användbarhet inom områdena digitalisering och informations- och kommunikationsteknik (IKT).
PTS har för avsikt att teckna ramavtal med 3 leverantörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311400 Ekonomiska undersökningar, 79315000 Sociala undersökningar, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen