525117-2021 - ResultatSverige-Lund: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensanläggningar för Skånes Kommuner 2021
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillgodose upphandlande myndighet samt i upphandlingen medverkande upphandlande myndigheters successiva behov av externa möteslokaler för olika sorters möten och konferenser genom att teckna ramavtal med ett antal anläggningar i Skåne med viss omnejd. Upphandlingen avser främst möteslokaler och konferensanläggningar tillgängliga med kollektivtrafik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen