Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högeffektsladdare / snabbladdning
Referensnummer: 22/100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31158000 Laddningsanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av hårdvarusystem för smart laddning med högeffektsladdare / snabbladdning samt kringutrustning som krävs för en fungerande laddstation. Med kringutrustning menas exempelvis kraftskåp, uppkopplade tjänster för övervakning och fjärrstyrning med dess underhåll, reservdelar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31681500 Uppladdare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen