RISE kommer genom denna upphandling att sluta ramavtal med en samarbetspartner som:
kan förmedla programvaror, licenser, molntjänster samt tillhörande konsulttjänster.
agerar stöd vid licensinköp och avtalsförnyelser, Microsoft Licensing Solution Provider (LSP)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48210000 Programvara för nätverk, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen