525128-2021 - ResultatSverige-Lysekil: Patrullering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: LKS 2021-000117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79715000 Patrullering
II.1.4.
Kort beskrivning
Lysekils kommun, Lysekils bostäder AB och Leva i Lysekil AB upphandlar tillsammans bevakningstjänster och parkeringsövervakning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79710000 Säkerhetstjänster, 79713000 Vakttjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen