2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uthyrare av mätinstrument
Beskrivning: Linköpings kommun har behov av specialiserade mätinstrument för att säkerställa precision i olika projekt, inklusive byggprojekt, miljöövervakning och teknisk forskning. För att möta både tillfälliga och långsiktiga behov kommer Beställaren att hyra dessa instrument. Leverantören ska tillhandahålla pålitliga, kalibrerade instrument och säkerställa en flexibel och effektiv uthyrningstjänst.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38300000 Mätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98445:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ett (1) plus ett (1) års förlängningsoption finns.