525225-2018 - ResultatSverige-Vällingby: Rörmokeriarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Delentreprenad DE I 1 RE Norr
Referensnummer: 18/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar rörinstallationer omfattande åtta hus (8 st hus). Varav 2 st ingår i kontrakt och resterande 6 st. utgör optioner med avropstid om 3 resp. 6 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen