525326-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skogstjänster – Åtgärder skyddsvärda träd i Jönköpings län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅtgärder skyddsvärda träd i Jönköpings län
BeskrivningUpphandlingen entreprenörer för frihuggning, förstagångshamling, kontinuerlig hamling, restaureringshamling, beskärning, kronstabilisering och skapande av trädruiner av skyddsvärda träd samt veteranisering av yngre träd i Jönköpings län. Uppdragen utgörs av skyddsvärda träd på fastigheter hos privata markägare samt eventuellt även av skyddsvärda träd i skyddade områden (naturminnen, naturreservat, naturvårdsområden m.m.)
Intern identifierare6497-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (2)