525327-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Beslutsstödssystem till Hedemora kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeslutsstödssystem till Hedemora kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett beslutsstödsystem till Hedemora kommun, som effektiviserar kommunernas processer. Syftet är att uppnå ett modernt beslutsstöd som framförallt stödjer kommunens chefer i dess dagliga arbete.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93057:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster