Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för införande av standardiserat tjänsteutbud inom Facility Management
Referensnummer: 17/265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget utgörs av ett förändringsarbete uppdelat på två faser. Regionens mål är att detta förändringsarbete skall generera effektivitetsförbättringar och en jämnare kvalitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75112100 Administration för utvecklingsprojekt, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen