Upphandlingen avser ramavtal för konstruktör/statiker gällande byggprojekt för fastighetskontoret inom Stockholms stad. Upphandlingen är indelad i två separata delar - del Kulturhistoriska byggnader och del Övriga byggnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Del nr: Del Kulturhistoriska byggnader
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konstruktör.
Del nr: Del Övriga byggnader
Konstuktör.