525415-2019 - ÄndringSverige-Karlstad: Sanitetsgods
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hygieninrättningar
Referensnummer: 19/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av campstödsystem bestående av hygieninrättningar till MSB Base Camp (BC) och MSB Light Base Camp (LBC).
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande Hygieninrättningar med diarienummer 19/101, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.