2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser
Beskrivning: Upphandlingen avser driftentreprenad av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. I detta uppdrag ingår att Leverantören ska tillhandahålla lokal. Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Linköpings kommuns behov av lågtröskelboende med stöd samt akutplatser. Lågtröskelboendet med stöd ska omfatta 25-35 platser och åtta (8) akutplatser. Lägsta antalet totala platser som lågtröskelboendet med stöd samt akutplatser ska omfatta ska vara 33 platser (minst 25 platser med stöd + åtta (8) akutplatser).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116009:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster