525426-2023 - ResultatSverige-Örebro: Byggnation av brandstation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny brandstation Öster, Örebro
Referensnummer: DIA.2022.80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216121 Byggnation av brandstation
II.1.4.
Kort beskrivning
Futurum fastigheter i Örebro AB inbjuder till upphandling av nybyggnation av brandstation Öster, en totalentreprenad med partnering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen