Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Arbeten med brand- och utrymningslarm
Referensnummer: HS/2021:405
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende olika typer av arbeten avseende brand- och utrymningslarm, såsom akuta åtgärder, planerat underhåll, avhjälpande underhåll och tillsyn. Ramavtal avses att tecknas med två leverantörer.
ABFF 15 ligger till grund för ramavtalet.
Upphandlande myndigheter är Huddinge Samhällsfastigheter, Huge Bostäder och Huddinge kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen