525546-2020 - KonkurrensutsättningSverige-SÖDERTÄLJE: Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningsavtal Södertälje hamn - Transport och stuveri
Referensnummer: TI 2020-1171
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge inköp AB inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i denna upphandling för Södertälje hamn AB, som efterfrågar ett ramavtal gällande bemanningstjänster inom transport- och stuveri verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63523000 Hamntjänster och spedition, 63721000 Drift av hamnar och farleder och tillhörande tjänster, 63721200 Hamndrift, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79623000 Förmedling av handelsanställda eller industriarbetare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen