525626-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Hotelltjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotelltjänster Kvalitetskategori 2
Referensnummer: 23.3-12575-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud i upphandlingen av Hotelltjänster, del kvalitetskategori 2.
Upphandlingen av Hotelltjänster kommer att resultera i ett ramavtal där alla statliga myndigheter och ett antal andra upphandlande myndigheter kommer att kunna tillgodose sitt behov av hotelltjänster, denna del avser kvalitetskategori 4. Kammarkollegiet har utgått från delar av Visitas krav och kriterier för stjärnklassificering när kvalitetskategorierna definierades. Kvalitetskategori 2 är t.ex. till viss del jämförbar med ett tvåstjärnigt hotell.
Ramavtalsområdet Hotelltjänster upphandlas i fem (5) delar. Parallellt med denna delupphandling annonseras ytterligare fyra (4) delupphandlingar avseende Hotelltjänster:
Hotelltjänster, kvalitetskategori 3 (dnr 23.3-12576-2020)
Hotelltjänster, kvalitetskategori 4 (dnr 23.3-12577-2020)
Hotelltjänster, kvalitetskategori 5 (dnr 23.3-12578-2020)
Hotelltjänster, kategori Longstay (dnr 23.3-12579-2020)
Ramavtalet beräknas träda i kraft 2022-07-01
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Hotelltjänster, kvalitetskategori 2
Del nr: Arvidsjaur, geografiskt anbudsområde
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster, 55110000 Hotellinkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokument
Del nr: Boden, geografiskt anbudsområde
Del nr: Bollnäs, geografiskt anbudsområde
Del nr: Borlänge, geografiskt anbudsområde
Del nr: Borås, geografiskt anbudsområde
Del nr: Danderyd, geografiskt anbudsområde
Del nr: Enköping, geografiskt anbudsområde
Del nr: Eskilstuna, geografiskt anbudsområde
Del nr: Falun, geografiskt anbudsområde
Del nr: Gällivare, geografiskt anbudsområde
Del nr: Gävle zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Gävle postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Göteborg zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Göteborg zon 2, geografiskt anbudsområde
Se upphandlingdokument
Del nr: Göteborg zon 3
Del nr: Göteborg zon 4, geografiskt anbudsområde
Del nr: Göteborg zon 5, geografiskt anbudsområde
Del nr: Göteborg zon 6
Del nr: Göteborg zon 7, geografiskt anbudsområde
Del nr: Göteborg zon 8, geografiskt anbudsområde
Del nr: Halmstad zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Halmstad zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Helsingborg, geografiskt anbudsområde
Del nr: Huddinge, geografiskt anbudsområde
Del nr: Hudiksvall, geografiskt anbudsområde
Del nr: Härnösand, geografiskt anbudsområde
Del nr: Hässleholm, geografiskt anbudsområde
Del nr: Jönköping zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Jönköping zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Jönköping postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kalmar zon 1, geografiskt anbudsområde
Se upphandingsdokument
Del nr: Kalmar postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Karlskoga, geografiskt anbudsområde
Del nr: Karlskrona, geografiskt anbudsområde
Del nr: Karlstad, geografiskt anbudsområde
Del nr: Katrineholm, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kiruna, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kristinehamn, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kristianstad, geografiskt anbudsområde
Del nr: Landskrona, geografiskt anbudsområde
Del nr: Landvetter, geografiskt anbudsområde
Del nr: Linköping zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Linköping postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Luleå zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Luleå postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Lund zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Lund zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Lund zon 3, geografiskt anbudsområde
Del nr: Malmö zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Malmö zon 2, geografiskt anbudområde
Del nr: Malmö zon 3, geografiskt anbudsområde
Del nr: Mora, geografiskt anbudsområde
Del nr: Mölndal, geografiskt anbudsområde
Del nr: Nacka zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Nacka zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Nacka postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Norrköping zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Norrköping zon 2, geografiskt anbdsuområde
Del nr: Norrköping postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Nyköping, geografiskt anbudsområde
Del nr: Nässjö, geografiskt anbudsområde
Del nr: Oskarshamn, geografiskt anbudsområde
Del nr: Piteå, geografiskt anbudsområde
Del nr: Ronneby, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sigtuna - Arlanda zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sigtuna - Arlanda zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Skellefteå, geografiskt anbudsområde
Del nr: Skövde zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Skövde postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sollentuna zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sollentuna postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Solna zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Solna zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Solna zon 3, geografiskt anbudsområde
Del nr: Solna postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Bromma zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Bromma zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Bromma postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Enskede, geografiskt anbudsområde
Del nr: Hägersten, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kista, geografiskt anbudsområde
Del nr: Kungsängen, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 3, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 4, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 5, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 6, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 7, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 8, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 9, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 10, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 11, geografiskt anbudsområde
Del nr: Stockholm zon 12, geografiskt anbudsområde
Del nr: Strängnäs, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sundbyberg zon 1,geografiskt anbudsområde
Del nr: Sundbyberg postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sundsvall zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Sundsvall postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Söderhamn, geografiskt anbudsområde
Del nr: Södertälje zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Södertälje postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Trollhättan, geografiskt anbudsområde
Del nr: Täby, geografiskt anbudsområde
Del nr: Umeå, geografiskt anbudsområde
Del nr: Umeå postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Upplands Väsby, geografiskt anbudsområde
Del nr: Uppsala zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Uppsala zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Uppsala postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Varberg, geografiskt anbudsområde
Del nr: Visby, geografiskt anbudsområde
Del nr: Västerås zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Västerås zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Västerås zon 3, geografiskt anbudsområde
Del nr: Västerås postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Växjö zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Växjö postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Älvsjö, geografiskt anbudsområde
Del nr: Ängelholm, geografiskt anbudsområde
Del nr: Örebro zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Örebro postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Örnsköldsvik zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Örnsköldsvik postort övrig, geografiskt anbudsområde
Del nr: Östersund zon 1, geografiskt anbudsområde
Del nr: Östersund zon 2, geografiskt anbudsområde
Del nr: Östersund zon 3, geografiskt anbudsområde