525630-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning – Konsulttjänster inom karriärplanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom karriärplanering
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster inom karriärplanering i form av karriärplangeringsprogram som beskrivs i upphandlingsdokument samt optioner på workshops in-house på KI i form av Train-the-trainer, seminarier och webbinarier
Intern identifierare2-1241/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Ytterligare klassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling, 79634000 Yrkesvägledning, 79998000 Coachning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa krav
BeskrivningRamavtal
Optioner
Beskrivning av alternativenWorkshops in-house på KI i form av t.ex. seminarier, train-the-trainer utbildningar och webbinarier ska offereras som option och vid behov tas fram efter beställning och i samarbete med KI:s centrala ansvariga för karriärplanering.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeverantörskvalificering
BeskrivningEnligt kap.4 i upphandlingsdokumentet.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKrav på tjänsten
BeskrivningUpphandlingen omfattar konsulttjänster inom karriärplanering i form av karriärplangeringsprogram som beskrivs i dokumentdel 5. Kravspecifikation samt optioner på workshops in-house på KI i form av Train-the-trainer, seminarier och webbinarier.