525675-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Tvättmaskiner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande reparation/installationsarbeten gällande tvättstugeutrustningar samt leverans av reservdelar/material samt rådgivning
Referensnummer: 2019-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42716120 Tvättmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser arbeten inom underhållstjänster gällande service, underhåll, reparation, inköp av reservdelar och rådgivning inom tvättstugeutrustningar. Uppdraget gäller inte inköp av nya maskiner då detta sker via annat upphandlat ramavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen