525752-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Kontorsmöbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmöbler
Referensnummer: DNRGS170280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39130000 Kontorsmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av kontorsmöbler för enskilda kontor, kontorslandskap samt liknande miljöer. Kontorsstolar ingår ej i upphandlingen.
Med kontorsmöbler avses inredning till kontor så som bord, förvaringsmöbler inklusive inredning, väggmonterade hyllsystem med tillbehör samt övrigt förekommande produkter/tillbehör.