525778-2023 - PlaneringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI System för stickskadesäker injektion
Referensnummer: FTV 2308-0399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården behöver fortsatt ramavtal till 2024. Upphandlingen består av engångs- och flergångssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Folktandvården har behov av engångs- och flergångssystem för injektion.