Specialpedagogiska skolmyndigheten inbjuder till anbudsgivning avseende elevresor för täckande av transportbehov/skolskjutsar till och från skolverksamheten och fritidshemsverksamhet vid Kristinaskolan i Härnösand och Hällsboskolan i Umeå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar att utföra elevresor för elever vid Kristinaskolan under skoltid. Då Kristinaskolan även bedriver fritidshem finns ett resebehov året runt och då i samband med lov som jul-, höst-, sport-, påsk- och sommarlov.
Del nr: 2
Uppdraget omfattar att utföra elevresor för elever vid Hällsboskolan under skoltid. Då Hällsboskolan även bedriver fritidshem finns ett resebehov året runt och då i samband med lov som jul-, höst-, sport-, påsk- och sommarlov.