525787-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsulttjänster inom revision och utbildning
Referensnummer: Dnr2.3.2-2019-0892
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen av tjänster avser att genomföra årlig revision under Riksrevisionens ledning, delta i granskningar, utbildningar samt utredningar inom ramen för den årliga revisionens verksamhet och inom de områden som preciseras i varje enskilt fall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision, 80340000 Speciella undervisningstjänster, 80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen