525814-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Vätskevagnar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVätskevagnar
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal för vätskevagnar i Region Västernorrland. Regionen är i behov av att, i ett första läge, köpa in ca 90 stycken vätskevagnar till sjukhuset i Sundsvall. Vätskevagnar ska sedan kunna avropas av samtliga sjukhus i regionen under avtalsperioden.
Föregående meddelande035718-2021
Intern identifierare20/59
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del (3)