Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datortomografiutrustning till Södertälje sjukhus AB
Referensnummer: DS 2022-0795
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33115000 Utrustning för tomografi
II.1.4.
Kort beskrivning
Enheten Inköp och Juridik på Danderyds sjukhus AB har uppdrag att anskaffa en datortomografiutrustning för Södertälje sjukhus räkning. Danderyds sjukhus AB inbjuder således marknadens leverantörer att inkomma med anbud i upphandling avseende Datortomografiutrustning och tillhörande tjänster till röntgenavdelningen på Södertälje sjukhus AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen