525837-2025 - Resultat
Sverige – Skogstjänster – Uppdrag inom vattendragrestaurering Rivers of LIFE (DIS Grävmaskintjänster 9122-2021)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUppdrag inom vattendragrestaurering Rivers of LIFE (DIS Grävmaskintjänster 9122-2021)
BeskrivningLänsstyrelsen bjuder in att lämna anbud i denna upphandling. Uppdrag avser en grävmaskin inkl. förare (24-30 ton) med gripgallerskopa under 2025 och 2026 (2027 som option) som inledningsvis kommer att restaurera i Voxnan eller Ängerån. Senare under året kan det bli arbete i Mellanljusnan. Upphandlingen genomförs från DIS grävmaskintjänster med diarienummer 9122-2021.
Föregående meddelande9122-2021
Intern identifierare1037-2025
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000