Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende möbelsnickeritjänster
Referensnummer: 2.6/2165/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421000 Snickeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturförvaltningen står inför ett flertal bygg- och renoveringsprojekt mellan åren 2018-2015. Behovet av tjänster inom området snickeritjänster kommer att vara stort under denna period. Förvaltningen har inget ramavtal för dessa tjänster och genomför därför nu en upphandling av ramavtal för snickeritjänster..
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45420000 Snickerimonteringar, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen