Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Agilt utvecklingsteam
Referensnummer: 2989/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
TLV söker en leverantör som kan leverera ett agilt utvecklingsteam, nedan kallat team. Upphandlingen omfattar ett team om tre konsulter som kontinuerligt ska utveckla och förvalta TLV:s ärendehanteringssystem FLIS. Teamet ska ha ett agilt arbetssätt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212517 Programvaruutvecklingstjänster för IT, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72243000 Programmeringstjänster, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen