Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av lagstadgade revisionstjänster för Göteborgs Stads stiftelser
Referensnummer: Dnr 0290-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Revisorskollegiet inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling av lagstadgade revisionstjänster för revision jämlikt stiftelselagen för Göteborgs stads stiftelser. Begreppet Göteborgs stads stiftelser innefattar två slag av stiftelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Anbudsgivare kan endast tilldelas ett av två delkontrakt
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delkontrakt för grupp 1 - anknutna stiftelser som förvaltas av kommunstyrelsen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lagstadgad revision av stiftelser