52592-2022 - ResultatSverige-Örebro: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Örebro kommun
Referensnummer: Ks 634/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser lokalvård för de olika förvaltningarna inom Örebro kommun. Behovet varierar från löpande städ, tilläggstjänster så som golvvård, fönsterputs samt storstädning till flyttstädning mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen