525936-2023 - ResultatSverige-Strängnäs: Mekaniska grävmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av maskiner och bodar
Referensnummer: KS/2023:206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende löpande hyra av bl.a. liftar, maskiner utan förare och bodar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43240000 Stampmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud avseende löpande hyra av bl.a. maskiner utan förare och container/bodar.