526084-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel och torrvaror – Livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel
BeskrivningLivsmedel för resturangverksamhet
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde 1: Kolonial
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:1
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 15897000 Konserverade livsmedel och stridsransoner, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15897200 Konserverade livsmedel, 15880000 Speciella näringsprodukter
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 2 Kött och fisk
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:2
Huvudklassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 03311000 Fisk, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 3 Grönsaker och frukt
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:3
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 4 Matbröd
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:4
Huvudklassificering (cpv): 15811000 Brödprodukter
Ytterligare klassificering (cpv): 15811100 Bröd, 15811500 Färdiga brödprodukter, 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 5 Konditori, tårta och bakelser
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:5
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Ytterligare klassificering (cpv): 15820000 Skorpor och kex; bakverk och kakor med konserveringsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelAnbudsområde 6 Catering
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98066:Lot:6
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55520000 Catering