See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av rekryteringstjänster
Beskrivning: Svenska kraftnät är under en stark tillväxt och kommer under de närmsta åren stå inför ett stort antal rekryteringar. Svenska kraftnät har idag drygt 1350 medarbetare och har en målsättning att nå cirka 1650 medarbetare innan årsskiftet 2024/2025. För att kunna hantera antalet rekryteringar och leverera ett kvalitetsmässigt resultat till verksamheten finns det ett behov av att köpa search- och rekryteringsstöd från rekryteringsleverantörer som tillsammans täcker stöd av samtliga av verksamhetens tjänsteområden.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling av rekryteringstjänster - IT-chef och IT-specialister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96049:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandling av rekryteringstjänster - Teknik, chefer och specialister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96049:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Upphandling av rekryteringstjänster - Stödfunktioner, chefer och specialister
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96049:Lot:3